юридический

бесплатная юридическая консультация УКРАИНА

Добро пожаловать на форум - бесплатная юридическая консультация - контактные телефоны для консультаций - +79780358510
 В Вашем распоряжении весь форум! Создавайте тему в нужном разделе и задавайте интересующие Вас вопросы. На все вопросы мы обязательно дадим ответы в кратчайшие сроки. Спасибо за понимание!

  Эксгумация тела по гражданскому делу

  Admin
  Admin
  Admin

  Сообщения : 379
  Дата регистрации : 2012-02-10
  Возраст : 43

  Эксгумация тела по гражданскому делу Empty Эксгумация тела по гражданскому делу

  Сообщение  Admin в Сб Фев 11, 2012 7:13 am

  прошу прощения за такой брутальный вопрос, но хотелось бы узнать можно ли по решению суда сделать эксгумацию тела для проведения теста ДНК для подтверждения отцовства? если нельзя по гражданскому делу проводить эксгумацию, то какими именно нормативами или статьями этот вопрос регламентируется?  стаття 192 Кримінально-процесуального кодексу України

  +
  почитайте таке:

  "Ексгумація трупа,
  У відповідності зі ст. 192 п. 2 УПК України при наявності необхідності й підстав робиться ексгумація трупа, тобто витяг трупа з місця поховання.
  Ексгумація трупа робиться з метою: для повторного огляду після його поховання; для повторної судово-медичної експертизи або судово-медичного дослідження (якщо воно раніше не проводилося);
  для впізнання (якщо воно можливе по давнині поховання).
  Давність поховання не є перешкодою ексгумації. Рішення про ексгумацію трупа слідчий оформляє мотивованою постановою. У ньому, крім даних, передбачених ст. 130 УПК України (відповідно до цієї статті в постанові вказується місце і час упорядкування постанови, посада і прізвище слідчого, номер справи, по якому робиться слідство, обгрунтування і стаття УПК України, на підставі якої прийняте рішення). Слідчий вказує який саме труп підлягає ексгумації, де і коли він був похований, підстави і ціль ексгумації. Постанову затверджує територіальний прокурор, а якщо ексгумація робиться в іншому районі, санкцію можна одержати від прокурора цього району або міста.
  Для проведення ексгумації на цвинтар потрібен дозвіл санзпидемстанции.
  Ексгумація робиться в присутності слідчого, понятих, судмедзкс перта, представника адміністрації цвинтаря й осіб, яким буде пред'явлений труп на впізнання. Місце поховання встановлюється по документах цвинтарних контор або показанням родичів.
  Перед тим. як розривати могилу фіксується загальний вид поховання і робиться фотозйомка. Всі наступні стадії ексгумації також фіксуються. Після відкопування труни, вона оглядається потім розкривається й оглядається труп, шо знаходиться в ній, і його одяг. Складається протокол ексгумації, у якому фіксуються наступні докладні відомості:
  відомості про особу, що вказала на місце поховання; стан трупа, а якщо труп пред'явлений на впізнання вказуються прикмети, за якими труп був пізнаний;
  вказуються результати зовнішнього вигляду трупа; у протоколі вказується точне місце поховання; вид могили; надгробні пам'ятники; глибину поховання; характер грунту.
  Важливо, щоб у протоколі були відображені ті фактичні дані, що дозволяють зробити вивід про особистість людини, чий труп був ексгумований.
  Судово-медичний розтин може бути зроблене як на місці ексгумації, так і в спеціальному помешканні, куди варто обережно перенести труну з трупом.
  Ніякі зміни трупа не можуть служити підставою для відмови від його повного судово-медичного дослідження.
  До кримінальної справи додасться довідка про те, коли і хто робив поховання трупа після ексгумації. Довідку таку видає адміністрація цвинтаря.
  Протокол, складений за результатами ексгумації підписує
  слідчий і всі особи, що були при ексгумації."

   Текущее время Вт Июл 16, 2019 10:44 am